Fontos tudnivalók méretvételhez

A latex ruhák készítésénél a legfontosabb dolog a pontos méretvétel. Ezek a tudnivalók segtenek abban, hogy jól vedd le a méreteidet.

1. A méretvételi táblázatban minden méretnél találsz szöveges segítséget is. A táblázatot e-mailben küldjük.

2. Az összes méretet vedd le, ne csak azokat, amelyekre úgy gondolod, szükség lehet!

3. Ha van rá lehetőség, küldj magadról fotót, amelyen előröl, oldalról és esetleg hátulról látszol. Lehetsz fürdőruhában, jóga/futócuccban, esetleg póló melegítőben.

4. A méretek összefüggnek egymással, ezért ugyanannak a méretvételi helynek pontosan ugyanott kell lennie mindegyik méret esetében. Ha pl. a 7. nyakcsigolya helye az egyik méretvételnél elcsúszik egy másik méretvételnél használt helyéhez képest, akkor az eredmény már nem lesz jó.

5. A méreteket mindig feszes mérőszalaggal vedd le, de ne vágjon bele a bőrbe. Használj szabócentit! Filléres dolog.

6. Általánosságban elmondható, hogy minél rövidebb egy méret, annál pontosabban kell levenni: a rövid méreteknél, pl. szemnél, szájnál a mm-es pontosság elvárt, a nagyobbaknál, pl. a mell vagy derékméretnél lehet a legközelebbi fél centire kerekíteni.

7. A legfontosabb, hogy a derekad köré köss egy madzagot: ez segít, hogy mindig ugyanonnan mérd a méreteket.

8. A méreteket mindig természetes testtartásban vedd le, ne tartsd bent a levegőt, ne pózolj, ne húzd be a hasad. Ahol pontosabb instrukcióra van szükség, az adott méretnél külön jelzem.

9. Néhány méretet nehéz egyedül levenni. Ha nincs segítséged, akkor is figyelj arra, hogy ne görnyedj, ne hajolj, ne állj ferdén, féloldalasan.

10. A 7. nyakcsigolyát a legkönnyebben úgy tudod beazonosítani, hogy előrehajtod a fejed, megkeresed a kidudorodó csontot a gerinced tetején. Tedd rá az ujjad, majd emeld fel a fejed és ott is van.

11. Segíthet, ha egy lemosható filccel megjelölöd a 7. nyakcsigolyát, ill. a kulcscsontok közötti részt, hogy mindig ugyanarról a helyről kezdve vehesd le a méreteket.

12. Ha nagyon bizonytalan vagy a mérést végezve, filccel megjelölhetsz más méreteket is: mellkörméretet a gerincnél, csípőcsont és csípőméretet az oldalvonalon, vagy a vállcsont végét a vállon, de akár a madzag által kijelölt derékvonalat is, elöl hátul és oldalt. Ez jó módszer arra, hogy a mérőpontok ne csúszkáljanak különböző méretek levételekor.

13. A méretvételkor viselj egy kényelmes, megfelelő méretű, megfelelően tartó, nem pushup-os, nem szivacsbetétes, nem merevített melltartót. Ez különösen a mellméretnél, a mell alatti méretnél és a mellmélységnél fontos.

14. Nem kell kapkodni. Ha nem vagy biztos magadban, nyugodtan mérd le az egyes méreteket 2-3-szor is akár, hogy kizárd a hibákat.

Ha bizonytalan vagy, örömmel lemérünk!